Історія закладу освіти

Скільки сили, любові і світла
У великім імені твоїм –
Школо рідна! Красуне привітна,
У осіннім вінку золотім…

Щовесни біля рідної школи квітує сад, запалюють свої свічки розкішні каштани, стрункі тополі та берези тріпочуть тендітним листячком і нагадують про те, що понад сорок років тому вчитель фізики і математики Воропай В.М. разом з учнями посадив ці дерева біля нової школи.

/Files/images/clip_image002.jpg

Вчитель фізики Воропай В.М.

Двоповерхова будівля з великими вікнами, просторими класами та широкими коридорами, спортивним залом, новенькими меблями радувала око і серце дорослих і малих.

/Files/images/Школа.jpg

Перший раз у перший клас у новеньку школу. 1970 рік

Артемівці дбали про створення школи від початку заснування села. 1921 рік… Голод і розруха… У 1922 році в глухому степу виникло нове поселення – Артемівка, першими жителями якого стали переселенці із сіл Троїцького, Михайлівки, Щербанів. Це було близько тридцяти сімей, які збудували сяке-таке житло, завели нехитре господарство, облаштувалися.І вже тоді стали думати про майбутнє своїх дітей.

У 1924 році Мазуренко Мусій у своїй хатині відкрив тимчасову школу. У ній було два класи. Вчителем став грамотний на той час Вишневський Іван Гнатович.

Ліквідувавши голод, розруху, жителі села вирішили своїми силами побудувати школу. Будували всі: і старі, і малі. У 1927 році була побудована перша школа на чотири класи. Учителювали в цій школі Оришак Олексій Гаврилович та його дружина.

З Якимівки, Ясної Поляни в холодні зими дітям було далеко ходити, тому в хатинах були відкриті тимчасові школи. В Ясній Поляні було три класи, а вчителювала Толгаренко – Рукавиця Ніна Микитівна.

З утворенням колгоспу у 1931 –1932 роках при школі було створено вечірній лікнеп. Викладали в ньому Кулай Микола Якович, Тищенко Олесь Юрійович, Севолодський Яким Дем’янович, Котруца Ніна Арсентівна.

У 1936 році була побудована нова семирічка. Сюди ходили вчитися діти з навколишніх сіл: Добрянки, Водяного, Димівки. Директором був Севолодський Я. Д.

Велика Вітчизняна війна перервала навчання в школі. Після війни школа стала середньою.

І вже в 1953 році відбувся перший випуск учнів 10 класу. Путівку в життя отримали 27 випускників .

/Files/images/Выпуск1.jpg

Випускники 1953 року

Статус середньої школи зберігався до 1963 року. За цей час 186 випускників десятирічки отримали атестати про середню освіту. Серед них є лікарі, вчителі, інженери, агрономи: Павлов В.О., Рукавиця В.П., Прищак Л.В., Андрущенко М.А., Полохін А.А…


/Files/images/похвальний2.JPG/Files/images/похвальний.JPG

1963-64 навчальний рік надав школі статус восьмирічної.

Разом із селом росла школа. Щороку в селі збільшувалась кількість жителів, а отже більше ставало учнів.

І ось 1970 року в Артемівці знаменна подія – відкрито нову школу, директором якої став Селецький А.А. Анатолій Андрійович був прикладом для багатьох вихованців і шанованою людиною серед односельчан, ветераном Великої Вітчизняної війни, учасником радянсько-фінської війни. Викладання ним історії викликало в учнів неабиякий інтерес, так як вчитель був учасником багатьох історичних подій.

/Files/images/исторыя.JPG

Історія з уст очевидця (Урок історії у 7 класі. 1971 рік.

Вчитель Селецький А.А.)

Справжніми майстрами педагогічної праці були вчителі: Воропай В’ячеслав Матвійович та Юлія Степанівна, Скрицька Євгенія Павлівна, Селецький Анатолій Андрійович та Володимир Анатолійович, Бичихіна Валентина Іванівна, Мукомел Лідія Миколаївна, Федорук Олена Сергіївна, Хейна Валерій Михайлович, Іванов Олександр Єфремович (директор школи), Чайка Марія Порфирівна, Богданова Любов Сергіївна, Сидорова Тетяна Василівна.

З 1970 до 1986 року з похвальними листами 8 класів закінчило 15 учнів: Мокан Сергій, Паровенко Микола, Воропай Наталя, Буряк Олена, Мартинюк Тетяна, Стембоїца Ольга, Терзиул Ірина, Салітра Ольга, Коваль Юрій, Білан Віктор, Дацюк Віктор, Банас Лідія, Собчук Петро, Собчук Олександр.

В 1986 році в школі пройшли великі зміни. Згідно Закону “ Про освіту” навчання починалося з шестирічного віку. Маленьким школярам потрібно було забезпечити всі умови для навчання, гри та відпочинку. Директор школи Бичихіна В.І. приклала чимало зусиль, щоб в умовах дефіциту на кошти і товари , придбати меблі для шестирічок. Велику фінансову допомогу надав колгосп “ Зоря комунізму”, зокрема голова правління Шарафанов Іван Григорович.

/Files/images/Мукомел.JPG

І знову вересень кличе до школи (1986 рік. Директор школи Бичихіна В.І. та голова правління колгоспу «Зоря комунізму» Шарафанов І.Г.)

16 маленьких, допитливих малюків почали навчатися у нульовому класі. Першою вчителькою в них була Мукомел Л.М.

Цього ж року школа стала середньою, а в 1988 році четверо дівчат стали випускниками 10 класу: Тьоса О., Іванова Л., Квятик В., Жукова О.

Час вимагає змін, тому 1988-1989 року у школі було зроблено ремонт, у класах з’явилися нові сучасні меблі. Школярі разом з вчителями вели підсобне господарство, вирощували розсаду в теплицях, садили город. При школі була організована професійна освіта. Учні освоювали професії водія, тракториста, швачки. Директором школи в той час був Блехер Володимир Якович.

1992 року навчальний заклад отримує 6 комп’ютерів, почалося викладання предмету інформатики.

Модернізація суспільства вимагала від сучасної школи змін у навчально-виховному процесі.

З 1995 році педагогічний колектив Артемівської школи очолювала досвідчений майстер педагогічної справи, «Відмінник освіти» Мукомел Л.М.

/Files/images/Мукомел1.JPG

З 2010 року директором школи призначена Заливадна Наталя Миколаївна.

/Files/images/Заливадна Н.JPG

У навчальному закладі створені всі умови для підготовки інтелектуальної та фізично-розвиненої особистості: введено профільне навчання, підключено мережу Інтернет в оновленому кабінеті інформатики, функціонують гуртки, факультативи, курси за вибором. 2001 року школа перейшла на автономне опалення. В кабінетах стало затишно і тепло.

/Files/images/Садык.JPG

В умовах занепаду села, масового безробіття, змінилася демографічна ситуація. Але не зважаючи на це у 2008 році при школі був відкритий дитячий навчальний заклад «Малятко». Двадцять цікавих симпатичних малюків привітно зустріли завідувач Мельник О.О та вихователь Кравченко С.М.

Навчальний заклад залишається єдиним осередком культурного життя артемівців: проводяться різноманітні заходи, учні беруть активну участь в численних оглядах і конкурсах. Мають здобутки і в навчанні, щороку стають переможцями районних предметних олімпіад, конкурсів, спортивних змагань.

Нині у школі працює 16 вчителів, 11 із них випускники рідної школи: Федішина Л.М., Заливадна Н.М., Собчук О.П., Шитік О.В., Оленюк А.В., Собчук О.В., Шитік О.Б., Кошель Л.Ф., Кравченко О.М., Гриськова М.А.; Федорук Є.С.

/Files/images/колектив.JPG

Педагогічний колектив школи
Кiлькiсть переглядiв: 422

Коментарi